Naujienos
Kelionės / žygiai
Kas yra kas...?
------------
E–paštas

BUVAU SLOVĖNIJOJE, ITALIJOJE, CHROATIJOJE...
2001 07 20 – 2001 08 04

Nuotraukas žiūrėkite čia
Maršrutas: Vilnius (LT) – Varšuva (PL) – Krokuva (PL) – Zakopanė (PL) – Bratislava (SK) – Viena (A) – Grazas (A) – Mariboras (SLO) – Liubliana (SLO) – Zagrebas (HR) – Rijeka (HR) – Trieste (I) – Venecija (I) – Verona (I) – Insbrukas (A) – Ulmė (D) – Berlynas (D) – Varšuva (PL) – Vilnius (LT)
Davyvauja: Remigijus


             Žmones ką daryti...? Įsimylėjau vokiečių autobanaus... Jie tobuli... Tranzai ten gyvena dieną ir naktį. Stoja visi – moterys, pensininkai, imigrantai, turistai, užsieniečiai... Dabar aš naktinis sapnuoju D autobanus... :-)
             Tai va!!! Aš jau grįžau. IlgiausiųMetųIlgiausiųųųųųųųųųųųųųųųųųų...... IlgiausiųMetųIlgiausiųųųųųųųųųųųųųųųųų...... Ilgiausiųųųųųųųųųųųųųųųųųųųųų...... Metųųųųųųųųųųųųųųų...... Ilgiausiųųųųųųųųųųųųųųųų...... AUUUUUUUUUUUU......
             Tingiu rašyti išsamų pasakojimą, todėl trumpai parašysiu kaip važiavau: pirmiausiai padariau Krokuvą, tada variau į Zakopanę ir per ten kažkokiais vietiniais Tatrų keliukais, kurie net nepažymėti žemėlapyje nuvariau į Slovakiją. O kadangi čia tranzas yra lievas, tai užsipirkau alaus (alus Slovakijoje = 1Lt) ir sėdau į traukinį ant kurio parašyta "Bratislava". Natūralu, kad bilieto nepirkau. Pagalvojau, jeigu prisiknis kontrolierius, ką nors sugalvosiu. Bet kontrolierius prie manęs nelindo, nors ir tikrino keleivių bilietus. Tuo traukiniu pralėkiau visus aukštuosius ir žemuosius Tatrus. Bet užkniso mane tuo traukiniu važiuoti, tai aš ir neprievartavau savęs – išlipau ten kur prasideda normalus kelias į Bratislavą ir pasijutau puikiai. Čia labai greitai susitranzijau vienus ratus, ir po to dar sutranzijau kitus ratus – maždaug taip atvariau į sostinę... Pabuvau sostinėje, nuvariau į Vieną. Iš vienos nuvariau į Gracą, iš Graco – į Mariborą (SLO)... Liubliana, Zagrebas (HR), Rijeka... O tada per tokius kalnus, apie kuriuos visi sako, kad jie tipo labai gražūs, atvariau prie Adrijos juros, į kažkokį kurortinį miestelį. Iš jo vėl grįžau į Slovėniją, ir tranzijau per Italiją į Austriją: Trieste – Venecija – Verona – Insbrukas... Žodžiu, grįžau pro Insbruką, kur yra KRŪTOS Alpės. Čia tuo keliu, kur Austrijoje kas 5 kilometrai yra degalinė... Vasarą šiuo keliu geriau netranzuoti, nes čia tipo labai gražu, todėl čia ir važiuoja visi turistai. O paprastai ten kur turistai ten tranzas = šūdas ir dar kamščiai keliuose...!!! Žodžiu, nuo Insbruko, vietiniais Alpių keliukais nuvažiavau į Vokietiją: Ulmė – septintas D autobanas. O tada – Lenkija ir Marijampolė.
             Kaip jau rašiau, stojo visi – moterys, pensininkai, turistai, serbai, albanai, bosnijos ir hercogovinos pilieciai... Galų gale išsiaiškinau, kodėl jie ten kariauja...
             O Italijoje net buvau sutranzavęs motorolerį. Na gal ir nesutranzavau, jis sustojo pats: einu už Veronos į autostradą, ir už maždaug už 15 metų sustojo mergiotė su motoroleriu. Tai ir pavežė ji mane 7 kilometrus reikiama kryptimi...
             Už Vienos reikėjo 4 kilometrus paeiti autostrada iki degalinės. Bet paėjau 1 kilometrą, ir nestabdoma sustojo mašina, nuvežė į degalinę. Taip pat buvo ir už Graco – autostradoj sustojo masina ir nuvežė iki SLO sienos.
             Kelionėje sutikau labai daug stoparų – rusų, lenkų, čekų, latvių ir lietuvių...
             Ar Slovėnija graži valstybė? Gal būt, jei tu nematei Šveicarijos ar Austrijos Alpių, Slovėnijos Alpės tau paliks įspūdį. Verta aplankyti nacionalinį parką. O Liubliana labai jaukus miestas. Slovėnai be problemų kalba vokiečių ir anglų kalbomis. Tranzai SLO geri, nes čia labai daug tranzuoja vietiniai studentai.
             Kroatija, kaip patys kroatai sako – šalis be ateities. Zagrebas – miręs miestas. Beveik kas trečias namas Zagrebo priemiesčiuose parduodamas... Pramonės beveik nėra, valstybė gyvena tik iš turizmo. Kroatai masiškai emigruoja į Australiją ir Naująją Zelandiją... Įdomu, Kroatijoje alaus buteliuose nusipirkti yra problema, nes buteliai yra deficitas!!! O šiaip Kroatija graži valstybė. Gaila, kad ten kur gražu, yra lievai tranzuoti!

Copyright © 1999 – 2011 by Remigijus Launikonis. All rights reserved.
E–mail: remigijus.launikonis(eta)gmail.com. Atnaujinta: 2012 09 05